niedziela, 3 marca 2019

Hmm... krosno, ale które ?... :)

Tak, od kilku tygodni zastanawiam się nad krosnem.
Co prawda miałam już takie, duże, stojące, ale było ono kupione pod wpływem impulsu i żeby na nim haftować musiałam siedzieć w bardzo niewygodnej pozycji i kręgosłup odmawiał współpracy.

Tym razem ma to być zakup w 100% przemyślany. W 100 % dopasowany do moich potrzeb i miejsca, w którym haftuję, nie duże, nie okrągłe.

Na początku myślałam o samej ramie, ale to nie jest dobry pomysł. Ręce mnie bolą od takiej ilości materiału a do tego byłaby jeszcze rama... Bez sensu.

Przeszperałam internet i na chwilę obecna skłaniam się nad tym poniżej.
 
 
Wyszywam na moim ulubionym fotelu, więc rozpiętość ramy muszę jeszcze dopasować. 
To też mi się podoba, mogłabym nogi swobodnie włożyć pod ramę:

 

Pod uwagę biorę również takie stojące na 1 nodze, ale nie mam pewności.Hmmm, ciężki wybór. Namyślanie się pewnie jeszcze zajmie mi trochę czasu :).
A wy, macie może któreś powyżej i możecie się wypowiedzieć jak się wyszywa ?

7 komentarzy:

 1. Też ostatnio szukam. I też znalazłam to co Ty pokazałaś. Ale w rezultacie mąż podjął wyzwanie i obiecał, że je dla mnie zrobi:) Poczekamy- zobaczymy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Krosna nie mam, a chciałabym... niestety, chyba mój portfel mi nie pozwala... Z powyższych podoba mi się to stojące, można sobie przysunąć do fotela czy kanapy... Tak mi się przynajmniej wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pracuję przy biurku, więc ja mam krosno przyczepiane do biurka, z tymi nie pomogę, chociaż jak sobie wyobrażę fotel i siebie, to wybrałabym krosno z 3 obrazka. :) A przy okazji zapraszam Cię do wzięcia udziału w moim wyzwaniu -> http://ladyveroniquesavage.blogspot.com/2019/03/nad-brzegiem-wisy.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio zastanawiam się nad dokładnie tym samym. Mam wątpliwości co do stabilności w przypadku krosna które można trzymac na kolanach. Najbliżej mi do pierwszego ale nie mogę się zdecydować :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam to przedostatnie (zdaje się, że nazywa się Wilga). Po jego zakupie znacznie poprawił mi się komfort pracy nad HAED'em, ale ma też pewne wady. Wraz z kupnem krosna trzeba od razu rozglądać się za takimi żabkami na gumkach naciągającymi tkaninę po bokach, bo rama krosna nie daje rady (ale dobrze napina tkaninę od góry i dołu). Jest jeszcze jedna rzecz, którą trudno zaliczyć czy jest wadą czy zaletą. Krosno dość łatwo dopasować do swoich potrzeb. Ustawiasz, dokręcasz śrubki i gotowe. W trakcie pracy potrafię jednak je nieświadomie poprzestawiać mimo zakręconych śrubek, tak, że podczas obracania tkaniny rama ociera się o blat. Trochę mnie to wkurza, ale ogólnie jestem zadowolona z zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam takie jak w tym blogu:
  https://haftowany-geek.blogspot.com/2017/01/omanik-stand-stojak-z-omanika-i-z-czym.html
  Wiem, że cena powala, ale nie żałuję ani jednej złotówki.
  Można dopasować idealnie kąt nachylenia, więc kręgosłup nie boli. I to super napięcie kanwy, to co uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie najbardziej przekonują te dwa ostatnie zdjęcia, ale wszystko zalezy jak lubisz wyszywać.
  Ja kilka lat temu dostałam krosno... i wszystko byłoby super... ale okazało się bardzo niskie więc żeby wyszywać we w miarę wygodnej pozycji musiałam siedzieć bardzo nisko i bardzo szybko zaczynały mnie boleć plecy... teraz wyszywam najczęściej siedząc przy stole (gdzie moge rozłożyć wszystkie potrzebne materiały z dale od malutkich, ciekawskich rączek).

  OdpowiedzUsuń